Dziś jest: Sobota, 02-07-2022

Informacje

Narzędzia i usługi

Sport

Liga Badmintona - sezon XIII (2018-2019) - podsumowanie wyników po I turze

  • 29-11-2018
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

Liga badmintona – sezon XIII (2018-2019). Podsumowanie wyników po I turze
            W sobotę, 17 listopada 2018 r., na hali lwóweckiego OSIR-u obyły się pierwsze zawody, XIII sezonu Ligi Badmintona. Zawody zorganizowane były przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku, przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku. Przypominamy, że liga ma formę otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Tak jak w zeszłym sezonie, ze względu na zmiany w systemie szkolnictwa, również w tych rozgrywkach konieczne było dokonanie zmian w kategoriach, w których rywalizują zawodnicy startujący w lidze. Obecne kategorie to: open kobiety i mężczyźni, Szkoły podstawowe - kl. VII i VIII oraz klasa III gimnazjum - dziewczęta i chłopcy, szkoły podstawowe - dziewczęta i chłopcy - klasy IV-VI oraz kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. Za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się jeden najsłabszy występ. W przypadku równej ilości punktów decydować będzie frekwencja, a następnie wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów. Zwycięzcy danych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
            W rozpoczęciu XIII sezonu rozgrywek w badmintona wystartowało aż 66 uczestników z gminy Lwówek i Nowy Tomyśl. Na 5 boiskach, pomiędzy 1000 a 1400 rozegrano łącznie 117 pojedynków.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii prezentują się następująco:
 
Kat. „maluch”:
w tej kategorii nie zgłoszono zawodników
 
Kat. dziewczęta - szkoły podstawowe, klasy IV - VI:
I m. Agata Janiszewska
II m. Iga Dachtera
III m. Zosia Witczak
 
Kat. dziewczęta - szkoły podstawowe, klasy VII i VIII oraz gimnazjum kl. III:
I m. Matylda Wesoła
II m. Zuzanna Korpik
III m. Oliwia Gorońska
 
Kat. chłopcy - szkoły podstawowe, klasy IV - VI:
I m. Maciej Kasztelan
II m. Patryk Jaroszyk
III m. Nikodem Heliasz
 
Kat. chłopcy - szkoły podstawowe, klasy VII i VIII oraz gimnazjum kl. III:
I m. Łukasz Śniadecki
II m. Kamil Wachowski
III m. Gracjan Kamiński
 
 
Kat. OPEN Panie:
I m. Izabela Dachtera
II m. Karolina Kłapeć
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Emil Stańczak
II m. Jakub Żurkiewicz
III m. Bartosz Szymoniak
 
 
Szczegółowe wyniki klasyfikacji XIII sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po pierwszym turze prezentuje tabela zamieszczona poniżej.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny, II tur XIII sezonu naszej ligi badmintona. Odbędzie się on w sobotę 8 grudnia 2018 r. o godz. 1000, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją