Dziś jest: Sobota, 02-07-2022

Informacje

Narzędzia i usługi

Sport

Liga Badmintona - sezon XIII (2018-2019) - podsumowanie wyników po IV turze

  • 27-02-2019
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

Liga badmintona – sezon XIII (2018-2019). Podsumowanie wyników po IV turze
            W sobotę, 16 lutego 2019 r., na hali lwóweckiego OSIR-u obyły się czwarte, przedostatnie zawody, XIII sezonu Ligi Badmintona. Zawody zorganizowane były przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku, przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku. Przypominamy, że liga ma formę otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Zawodnicy startują w następujących kategoriach: open kobiety i mężczyźni; Szkoły podstawowe - kl. VII i VIII oraz klasa III gimnazjum - dziewczęta i chłopcy; szkoły podstawowe - dziewczęta i chłopcy - klasy IV-VI; kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. Za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się jeden najsłabszy występ. W przypadku równej ilości punktów decydować będzie frekwencja, a następnie wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów. Zwycięzcy danych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
            W IV turze XIII sezonu rozgrywek w badmintona wystartowało 74 zawodników z gminy Lwówek, Kuślin i Nowy Tomyśl. Na 5 boiskach, pomiędzy 1000 a 1500 rozegrano 132 pojedynki.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii prezentują się następująco:
 
Kat. „maluch”:
I m. Urszula Opala
II m. Tobiasz Kamiński
 
Kat. dziewczęta - szkoły podstawowe, klasy IV - VI:
I m. Karolina Kupś
II m. Agata Janiszewska
III m. Maja Piechowiak
 
Kat. dziewczęta - szkoły podstawowe, klasy VII i VIII oraz gimnazjum kl. III:
I m. Matylda Wesoła
II m. Oliwia Kostrzewska
III m. Nicola Wojtkowiak
 
Kat. chłopcy - szkoły podstawowe, klasy IV - VI:
I m. Mikołaj Wieczorek
II m. Igor Pietryka
III m. Maciej Kasztelan
 
Kat. chłopcy - szkoły podstawowe, klasy VII i VIII oraz gimnazjum kl. III:
I m. Łukasz Śniadecki
II m. Gracjan Kamiński
III m. Marcin Kucz
 
Kat. OPEN Panie:
I m. Izabela Dachtera
II m. Magdalena Lisek
III m. Ilona Kowalska
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Bernard Thiele
II m. Jakub Żurkiewicz
III m. Emanuel Łęszczak
 
Szczegółowe wyniki klasyfikacji XIII sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po czwartym turze prezentuje tabela zamieszczona w załączniku.
Przed nami ostatni turniej. Odbędzie się on w sobotę 2 marca 2019 r. o godz. 1000, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku. Końcowe zwycięstwo jest już praktycznie rozstrzygnięte w kategorii Open - Panie, klasa VII, VIII i III gimnazjum - chłopcy i Maluch. O pozostałych miejscach zdecydują wyniki ostatniego turu.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją