Dziś jest: Sobota, 28-11-2020

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności

Apel Burmistrza w związku z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem

  • 07-11-2020
  • przez Maciej Piechowiak
Lwówek, dnia 6 listopada 2020 r.
Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Lwówek!
Z wielkim niepokojem obserwuję gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem w naszym regionie. Łącznie w Powiecie Nowotomyskim mamy  już blisko 900 osób z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19. Niestety liczba ta dość szybko rośnie. Każdego dnia przybywa obecnie od 50 do 100 zarażonych. Nowych zachorowań jest kilka razy więcej niż ozdrowień. Od początku pandemii, w związku z Covid-em, w Powiecie Nowotomyskim zmarło już 19 osób. Sytuację pogarsza fakt, że z różnych powodów część osób nie jest poddawana testom. Z dużym prawdopodobieństwem należy więc stwierdzić, że faktyczna liczba chorych jest znacznie większa niż podają statystyki.
Szanowni Państwo! Apeluję więc o szczególną rozwagę i unikanie zbędnych kontaktów. W trosce o wspólne bezpieczeństwo ograniczmy do minimum naszą aktywność społeczną. Dbajmy o zdrowie. Obserwujmy siebie i swoich domowników. Jeśli w naszym otoczeniu pojawi się ktoś kto ma choć jeden z poniższych objawów, to jest: gorączkę/stan podgorączkowy, bóle mięśni, bóle głowy, bóle gardła, utratę węchu lub smaku, kaszel, zwróćmy na to szczególną uwagę. Bardzo często jest to oznaką zarażenia koronawirusem. W tej sytuacji wskazane jest poddanie się samoobserwacji i samoizolacji przez wszystkich członków rodziny. W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku testu lub w przypadku kontaktu z zarażonym, bezwzględnie należy przejść kwarantannę lub izolację domową. Jest to wymóg prawa, jak i oznaka dojrzałości społecznej. Nie wychodźmy w tym czasie z domu. Nie narażajmy innych na niebezpieczeństwo zarażenia. Prośmy o pomoc rodzinę, lub sąsiadów. Możemy również zgłosić się do OPS-u - tel. 61 44 14 552 lub 665 002 616 oraz 665 002 618. Pomocy można szukać także w Urzędzie Miasta i Gminy Lwówek - tel. 61 44 14 024.
Szanowni Państwo! Jeszcze raz apeluję! Zachowujmy się odpowiedzialnie. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Nie lekceważmy zagrożenia. Spróbujmy swoją postawą ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.
 
Burmistrz Miasta i Gminy Lwówek
Piotr Długosz

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją