Aktualności

XXV Bilardowe Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Krotoszynie

• 13-06-2022
  • przez Maciej Piechowiak
W dniach 6-8.06 na Hali Widowiskowo- Sportowej w Krotoszynie odbyły się XXV Bilardowe Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. W ciągu 3 dni zmierzyło się blisko 120 uczestników z 29 drużyn, z 19 klubów w 4 kategoriach sportowych.
W poniedziałek 6.06 zawody rozpoczęły się od rozgrywek drużynowych. Zawodnicy Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Brodach  wystąpili w składzie:  Dominik Pflaum, Patryk Łozowicki i Wiktor Kaczmarek. Na drodze po puchar stanęli zeszłoroczni mistrzowie i wicemistrzowie. Nasi chłopcy pokazali swoje umiejętności i zwyciężyli te pojedynki. W półfinale niestety przegrali z zespołem UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki, zdobywając ostatecznie brązowy medal Mistrzostw Polski UKS.
Kolejnego dnia Wiktor, jako jedyny reprezentował TG SOKÓŁ BRODY, walczył indywidualnie. Do fazu ćwierćfinału nie przegrał żadnego pojedynku. W walce o 3 miejsce zostal pokonany przez Szymona Gawła z UKS Miłek Wiślica. Nasza przygoda w rozgrywkach zakończyła się na 5 miejscu.
Zawody odbyły się pod Honorowym patronatem Polskiego Związku Bilardowego.