Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o zmianach w zasadach korzystania z ulgi „mały ZUS plus”, które mają obowiązywać od stycznia 2026 r. Zmiany mogą umożliwić części przedsiębiorców ponowne korzystanie z obniżonych składek – po spełnieniu ustawowych warunków.
Najważniejsze informacje:
-
zmiany mogą dotyczyć przedsiębiorców, którzy wcześniej korzystali z ulgi, korzystają obecnie lub dopiero planują z niej skorzystać,
-
zgłoszenie do ulgi od stycznia 2026 r. należy złożyć do końca stycznia 2026 r.,
-
wymagane informacje dla ZUS należy przekazać do 20 lutego 2026 r.,
-
ulga przysługuje m.in. przedsiębiorcom, których przychód w poprzednim roku nie przekroczył 120 tys. zł.
Szczegółowe informacje dotyczące warunków oraz zasad zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej www.zus.pl













