Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o zmianach w zasadach korzystania z ulgi „mały ZUS plus”, które mają obowiązywać od stycznia 2026 r. Zmiany mogą umożliwić części przedsiębiorców ponowne korzystanie z obniżonych składek – po spełnieniu ustawowych warunków.

Najważniejsze informacje:

  • zmiany mogą dotyczyć przedsiębiorców, którzy wcześniej korzystali z ulgi, korzystają obecnie lub dopiero planują z niej skorzystać,

  • zgłoszenie do ulgi od stycznia 2026 r. należy złożyć do końca stycznia 2026 r.,

  • wymagane informacje dla ZUS należy przekazać do 20 lutego 2026 r.,

  • ulga przysługuje m.in. przedsiębiorcom, których przychód w poprzednim roku nie przekroczył 120 tys. zł.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków oraz zasad zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej www.zus.pl